آیین کلنگ زنی ساخت گلزار مطهر شهدای شهر باروق برگزار شد

آیین کلنگ زنی ساخت گلزار مطهر شهدای شهر باروق برگزار شد
همزمان با ایام میلاد با سعادت منجی عالم بشریت، حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف، ساخت گلزار مطهر شهدای شهر باروق با حضور حجت الاسلام والمسلمین میرزایی ، فرماندار باروق و جمعی از مسئولین شهرستان و خانواده های معظم شهداء کلنگ زنی شد.

در این مراسم ابتدا مهندس حسینی فرماندار باروق با توجه به آمار شهداء این شهرستان را دار المومنین خطاب کردند و گفتند: باروق در طول هشت سال دفاع مقدس حتی در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی نیز خون‌های زیادی را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است؛ خون‌هایی که ثمره آن را امروز در ابعاد مختلف نظاره می‌کنیم و به آنان می‌بالیم، و در ادامه افزودند: ما باید یاد این شهدا را زنده نگه داریم و در همه عرصه های زندگی الگوی خود قرار دهیم، وی در ادامه به وصیت نامه سیاسی شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کردند و گفتند: مردی که در جنگ آوری و مبارزه «نابغه»، در مردم داری، خیرخواهی و نوع دوستی «اسوه» و در ایمان، تقوا و عمل صالح «مجاهد» بود. حاج قاسم جهاد را در همه عرصه‌ها معنا کرده بود و اگر اغراق نکنیم «جهاد» با او معنا گرفت، به قول خودش «شرط شهید شدن، شهید بودن است» را به مفهوم واقعی کلمه «عینیت» بخشید.

 در ادامه مهندس درویشی رئیس مسکن گلزارهای شهدای آذربایجان غربی گزارشی از این پروژ ارائه دادند و خاطر نشان کردند: برای این پروژه دو میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است و از اوایل سال 1402شروع و تا پایان سال 1402 به پایان خواهد رسید، لذ با سبک معماری اسلامی با کاشی های فیروزه ای مزین خواهد شد.

 در پایان مهمان ویژه مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین میرزایی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در جمع مسولان و خانواده های معظم شهداء بیان داشتند  شهدا آبروی نظام و کشور هستند. و امروز همه ما به برکت خون پاک و مطهر شهدا در آرامش زندگی می کنیم. و مدیون خون شهدا هستیم. چرا که شهدا از جان خودشان گذاشتند وبه همه ما عزت دادند و اینک وظیفه همه ما به ویژه مسولان برای این آب و خاک و به مردم شهید پرور خدمات شایسته انجام دهیم.